-

orjan

Komentarze użytkownika

@O naturze organizacji i sposobach ich likwidowania (22 kwietnia 2019 09:13)

Ja zaś zwrócę uwagę na tę poszlakę, że o tzw. organizacjach hybrydowych mówi się od co najmniej kilkunastu lat i to dość intensywnie. Lekceważenie odrębności ich bytu organizacji hybrydowych opiera się na tym, że nikt nie zna ich statutów, nie wie gdzie są ich siedziby, kto jest w ich władzach i jaka jest siatka przepływu informacji oraz rozkazodawstwa. Bezsporne i zwykle bolesne są tylko dowody istnienia poszczególnych takich organizacji, po ktorych na wierzch wypływa ich istnienie. Jednak brakuje istotnej analizy organizacyjnej (jak one działają?).

To znaczy analizy takie muszą istnieć wewnątrz konkretnych organizacji hybrydowych, bo te muszą mieć świadomość jak działać. W końcu jakoś się np. konkretni lewantyńscy dżentelmeni ze sobą dogadali, kto leci ...

orjan
22 kwietnia 2019 13:56

@Czy Saint Chapelle będzie następna? (16 kwietnia 2019 09:54)

piszesz:

Przejęcia potrzebuje też idea pozyskania nowego amalgamatu Ludów,  Nowej Europy. Władza w niej, divide et impera, będzie dbała o pokojowe współistnienie mniejszości muzułmańskiej, katolickiej, gejowskiej, i będzie pielęgnowała wspólne dziedzictwo.

Cóż lepiej się do tego znaku współpracy europejskiej nadaje niż przejęcie Notre-Dame? Odbudowanie jej nie przez katolików, a przez Nową Europę i środki europejczyków.

Rzeczywiste "wspólne dziedzictwo" nie istnieje i zaistnieć nie może chyba, że poprzez redukcję dorobku cywilizacyjnego. Dziedzictwo nie jest tym, co człowieka tworzy w sensie obiektywnym. Jest tym, do czego człowiek się subiektywnie poczuwa. Wspólne dziedzictwo wymagałoby więc ustalen ...

orjan
17 kwietnia 2019 10:45

@Czy Saint Chapelle będzie następna? (16 kwietnia 2019 09:54)

Wydaje mi się, że oślizłość mylisz z inteligencją.

Od drugiej strony spoglądając, Stary jest arogancki bardziej otwarcie. Tak, czy inaczej, obaj są niewarci zainteresowania:

Ze względów przedmiotowych (czyli ze względu na to, co i po co chcą powiedzieć), bo myślą przewodnią wypowiedzi zawsze jest przekaz podcywilizacyjny i podkulturalny.

W odniesieniu podmiotowym (czyli kim są i co sobą reprezentują), bo należy im współczuć wobec opętania nałogiem traktowania adresatów ich wypowiedzi jako głupszych od nich samych i dlatego podatnych na demoralizację.

 

orjan
17 kwietnia 2019 10:13

@Czy Saint Chapelle będzie następna? (16 kwietnia 2019 09:54)

Poza tym, podobno pożar zaczął się w dwóch miejscach jednocześnie. Wcale to nie musi oznaczać podpalenia. Wiadomo przecież, że przypadki chadzają parami.

 

orjan
16 kwietnia 2019 18:29

@Czy Saint Chapelle będzie następna? (16 kwietnia 2019 09:54)

Pod koniec dnia docierają wiadomości, że katedra ta jest francuską własnością państwową, a nie diecezji paryskiej, czy w ogóle Kościoła.

To tworzy ciekawą sytuację:

a) jeśli odbudowę sfinansuje właściciel, czyli państwo francuskie, to jakim sposobem ma odmówić załatwienia w nowym wnętrzu jakiejś kaplicy dla Muzułmanów, innej dla wyznawców Rozumu, itd.? Kościół nasz już dał przykład w nabożenstwach ekumenicznych.

b) jeśli zaś państwową własność odbudują sami Katolicy, to dojdzie do naruszenia rozdziału państwa od religii!

Tak, czy inaczej, powstanie rozdział, który musi być potem zachowany. Najlepiej wzdłuż osi nawy głównej i na cztery wzdłuz osi transeptu. Trzeba z ostrożności zawczasu zastrzec, że Katolikom ma przypaść ta ćw ...

orjan
16 kwietnia 2019 18:25

@Czy Saint Chapelle będzie następna? (16 kwietnia 2019 09:54)

Beton jest trudno zapalny (wyłączywszy beton polityczny).

 

orjan
16 kwietnia 2019 10:42

@Czy Saint Chapelle będzie następna? (16 kwietnia 2019 09:54)

Dwa precedensy już były. O Ukrainie wiadomo, że oddała ufna w gwarancje zewnętrzne. O broni nuklearnej w RPA nie bardzo wiadomo, co się stało z tym, że tam według gwarancji wewnętrznych. Zobaczymy, co wybierze Francja.

orjan
16 kwietnia 2019 10:38

@Czy Saint Chapelle będzie następna? (16 kwietnia 2019 09:54)

Poczekamy do projektu odbudowy. Architektura bowiem w miejscu nie stoi, a rozwój sprawa święta. A skoro już nie stoi ta środkowa iglica, co się tam zawaliła, to spodziewam się konkursu projektów. Obstawiam wybór projektu betonowej iglicy okrągłej z balkonikami.

Nie da się bowiem zrobić tak jak w Konstantynopolu* z dostawieniem czterech takich iglic narożnych, bo jakoś te dotychczasowe paryskie dwie wieże (!!!) ustały o własnych siłach.

 

=========

*/ w sprawach religii i jej obiektów prawy Europejczyk nazwy Stambuł nie używa.

orjan
16 kwietnia 2019 10:30


@Nauczyciel-Krowa zlikwidował i unieważnił Szkołę Polską (12 kwietnia 2019 19:19)

Jesli ktoś tutaj (?) ma jakieś dojście do Schetyny, to niech mu powie, aby wziął tego Broniarza na stronę i wytłumaczył mu, że każden jeden maturzysta (in spe) osobiście ma prawa wyborcze do tego unijnego i do polskiego parlamentu. Rodzin nie liczę. Broniarz się wygłupi i ich skrzywdzi a Schetyna w wyborach zapłaci.

A może lepiej ich zostawić na tym lodowisku? Warto popatrzeć, bo po raz pierwszy obserwujemy skuteczne, a przede wszystkim spokojne eleganckie działanie rządu w czasie strajku i to ogólnopolskiego.

 

 

orjan
12 kwietnia 2019 21:14

@O odpowiedzialności aktorów (9 kwietnia 2019 08:26)

Pozostaje pytanie, czy aktorzy bardziej cenią szansę na scenie, czy szansę za kulisami. Pewnie zależy, jak którzy i którzy reszcie ton nadają.

Ja nie pamiętam skąd i kiedy dowiedziałem się, że tych dostarczycieli wzruszeń najpierw nazywano histrionami. Od kiedy się tego dowiedziałem, to nie mogę się uwolnić od dźwięcznej stosowności tamtej nazwy. Ilekroć więc trafiam na dany temat, to bez mojej woli dokonuje mi się przekład, po którym wszystko się automatycznie wyjaśnia.

O! Teraz znowu.

orjan
9 kwietnia 2019 10:06

@Inteligencja strajkuje (6 kwietnia 2019 08:23)

Chyba Cię ponosi zapał polemiczny. Antykomunizm nie może być radykalny, bo nie domaga się, aby jego cel uświęcał środki. To komunizm jest z natury radykalny.

Antykomunizm nie dąży do zasadniczych zmian społecznych lub politycznych, lecz domaga się pozostawienia ich rozwoju w oparciu o zasady cywilizacyjne, których komunizm ze swej istoty w ogóle nie ma. W tym sensie antykomunizm walczy z komunizmem jako agresorem. Natomiast komunizm walczy z zasadami cywilizacji i dopiero przez to z obrońcami cywilizacji.

orjan
7 kwietnia 2019 11:55

@Inteligencja strajkuje (6 kwietnia 2019 08:23)

Za mocno się napinasz. Pomyśl o optymalizacji.

 

orjan
6 kwietnia 2019 19:32

@Inteligencja strajkuje (6 kwietnia 2019 08:23)

Otóż to! Tyle, że nauczyciela nic  nie obchodzi, że to się zawali. On sam ustala efekt (jakość usługi nauczania) swojej pracy. Natomiast pensum zawsze jest za duże, a pensja nawet, jeśli jest dobra, to za rzadko płacą.

orjan
6 kwietnia 2019 15:09

@Inteligencja strajkuje (6 kwietnia 2019 08:23)

W ciastku egzaminacyjna ściąga?

 

orjan
6 kwietnia 2019 12:12

@Inteligencja strajkuje (6 kwietnia 2019 08:23)

Żaden rząd nie wypuści szkolnictwa z ręki, bo szkoła jest znacznie potężniejszym i skuteczniejszym narzędziem indoktrynacji i propagandy niż nawet milion gazet wybiórczych.

Obecna szkoła jest indoktrynacyjnym polem niczyim, a uważa się, że rządowi wrogim. Ale tak nie będzie zawsze. W tej zaś chwili nauczyciele indoktrynują przeciwko sobie, a pośrednio niekorzystnie dla opozycji.

 

orjan
6 kwietnia 2019 12:09

@Inteligencja strajkuje (6 kwietnia 2019 08:23)

Wydaje mi się, że zachodzi nieporozumienie. Poszerzanie społecznego dostępu do edukacji (od końcówki XIXw.) zbiegło się z ówczesnym zainteresowaniem myślą socjalistyczną. W Polsce (pod zaborami) zbiegło się także z ruchem pozytywizmu, który zachodził nie tylko w literaturze. Do tego doszły jeszcze skutki wywłaszczania przez zaborców ze stanu szlacheckiego i z majątków, rozwój nowej klasy przemysłowej, w tym także wysoko kwalifikowanej, itd. W tym tyglu powstawała polska inteligencja. Była w znacznej części nastrojona socjalistycznie, lecz socjalizm nie był jej celem, a sposobem. W związku z tym wzrastała wrażliwość i świadomość wspólnoty społecznej, a w końcu wspólnoty narodowej. W tym wszystkim istotną rolę przyjęli nauczyciele n ...

orjan
6 kwietnia 2019 11:49

@Czym palenie książek różni się od brudzenia duszy? (2 kwietnia 2019 09:51)

Moje gratulacje (za ten felieton).

 

orjan
2 kwietnia 2019 12:27

@Prezes Kaczyński Wielki Obietnicolog (30 marca 2019 22:10)

@ewaryst-fedorowicz

Weszła ta zakonnica, czy nie weszła, coś z tych pasów jednak wyjdzie. Podoba się to komu, czy nie podoba, to co wyjdzie silnie wpłynie na dalszy los każdego z nas. Nawet na los tych spoglądających od zagranicznych zmywaków na tutejszych tubylców a już na ich emocje wpłynie na pewno. Dlatego, pytanie jest: kogo chciałbyś zobaczyć po drugiej stronie pasów?

Czy w maju, czy jesienią, na pewno zobaczymy PiS, albo PO i nic innego w rachubę nie wchodzi. Dlatego też, bez względu na ewentualną słuszność konkretnej krytyki, krytyka jednej z tych partii obiektywnie oznacza dziś propagandę na korzyść tej drugiej.

Reszta to są te semantyczne zabawy.

 

orjan
31 marca 2019 16:22

@Prezes Kaczyński Wielki Obietnicolog (30 marca 2019 22:10)

"O tym, kto ma manię PiS i osobistą awersję czy wersję do Kaczyńskiego, a kto ma rację - przekonamy się w maju i na jesieni. Cierpliwości."

To prawda. Aby jednak uniknąć późniejszych nieporozumień potrzebna jest już dzisiaj jasna deklaracja, czym zmierzymy tę oczekiwaną awersję lub wersję. Każdy zakład musi mieć bowiem jasność reguł rozstrzygnięcia.

Na przykład, jeśli PiS wybory przegra, to czy znakiem wyrażającym awersję do Kaczyńskiego będzie tryumf, a znakiem wersji do Kaczyńskiego będzie rozpacz, czy może odwrotnie.

Bukmacherzy nie muszą zaś zajmować się takimi szczegółami, gdzie w tym wszystkim jest i gdzie okaże się troska o Polskę. W ogóle, Polska obchodzić ich nie musi. Nieprawdaż?

 

orjan
31 marca 2019 13:26

 Poprzednia  Strona 2 na 45.    Następna